Co říkají účastníci

Můj kamarád, se kterým podnikám, jel na první ročník. Bylo zajímavé vidět, jakým způsobem ho to vždycky změnilo. Začalo mě to zajímat a doufal jsem, že se toho budu moci také zúčastnit.
— Vítek Ježek, zakladatel Rekola
Kurz hodnotím jako velmi dobrou investici. Ať už časovou, finanční nebo energetickou. Byl jsem na hodně školeních, ale tenhle kurz je fakt výjimečný. Cítím hmatatelné změny v životě, které s tímhle kurzem souvisí.
— Martin Zahradník, vedoucí IT oddělení v příspěvkové organizaci
Dalo mi to neuvěřitelný nový obzor. Ty prožitky, když si tím projdeš, to mi hodně dalo. I když dělám ve vzdělávání dospělých, nikdy jsem na sobě tu prožitkovou metodu nevyzkoušel. Co jsem si zažil, je nepopsatelné.
— Jan Valeška, sociální ekolog, fundraiser neziskovek
Kurz mi pomohl silněji identifikovat sama sebe, své hodnoty a za těmi si jít. Každý víkend byl pro mě takovou duševní sprchou.
— Veronika Jiránková, manažerka marketingu
Dalo mi to manžela, dítě, lepší vztahy s rodinou a dalšími lidmi, lepší postavení vůči sama sobě v práci, klid.
— Olga Sládková, na volné noze
Každý z víkendů mi dal prostor podívat se sama na sebe. Podívat se na to, co se mi daří a nedaří, jak se cítím. Poznala jsem lépe sama sebe – své přednosti, slabosti, zranitelnosti.
— Lenka Kriegischová, vedoucí oddělení, Ministerstvo pro místní rozvoj

23456370_10156068247510559_4448294290763638323_o.jpg

Jak to všechno začalo

Na jedné konferenci ke kvalitě ve vzdělávání se v roce 2012 potkaly tři ženy různého věku, názorů a zkušeností (Tamara Kováčová, Silvie Pýchová a Ivana Sládková) - a zašly spolu na pivo. A shodly se, že nám v ČR chybí trénink, kterého by se účastnili společně jak mladí podnikatelé, tak politici spolu s nadšenci z neziskovek. Trénink, který podpoří jejich schopnost nacházet správný směr v životě (vybaví je dobrou navigací). A během tréninku by vznikaly nové vazby, docházelo by ke vzájemné inspiraci, byla by tu možnost pracovat s mentory... . A pak jsme poznaly Zdeňka Štěpánka z Koučink akademie (dnes z Akademie), který kurz pro mladé lídry před pár lety začal připravovat, stačilo jen navázat.